Sveti krst

Otroka prijavite za sveti krst v župnišču vsaj en mesec pred krstom. Za prijavo potrebujete otrokov rojstni list in svojo družinsko knjižico (dobili ste jo ob poroki). Ob prijavi navedite ime botra ali botrov. Boter je lahko eden ali ena ali eden in ena. Ne moreta biti botra dva moška ali dve ženski. Pri izbiri botra imejte v mislih svojega otroka in njegovo versko življenje in ne najprej družinske vezi ali celo probleme.  Boter je lahko samo nekdo, ki je zgleden katoličan. Če je iz druge župnije, naj prinese potrdilo o sposobnosti za botra; najbolje že ob prijavi krsta.  Katere nedelje je krščevanje, je razvidno iz tabele spodaj. Točna ura priprav je sproti določena v župnijskem listu. Priprave se udeležita oba starša in po možnosti tudi boter(a). K dobri neposredni pripravi na krst sodi tudi dobra sveta spoved.