Cerkve v župniji Škocjan

• cerkev sv. Kancija, Kancijana in Kancijanile v Škocjanu - župnijska cerkev (žegnanje najbližjo nedeljo 31. maju)
  • cerkev sv. Nikolaja (Miklavža) na Otoku (žegnanje nedeljo po 6. decembru),

• cerkev sv. Jurija v Grmovljah (žegnanje nedeljo po 23. aprilu),

• cerkev Svete Trojice v Dolenji Stari vasi( žegnanje na nedeljo Svete Trojice - teden dni po Binkoštih),

• cerkev Marijinega oznanjenja v Zloganju (žegnanje prvo nedeljo v juliju),

• romarsko cerkev Rožnovenske Matere Božje na Stopnem (žegnannej na 1. nedeljo v oktobru),

• cerkev sv. Mohorja in Fortunata v Goriški vasi (žegnanje drugo nedeljo v juliju),

• cerkev sv. Tomaža v Velikih Poljanah (žegnanje na Binkošti),

• cerkev sv. Jakoba na Telčah (žegnanje zadnjo nedeljo v juliju),

• cerkev sv. Barbare na Druščah (žegnanje prvo nedeljo v decembru) in

• cerkev sv. Križa v Gorenjih Dolah (žegnanje v nedeljo po prazniku sv. Križa, 14. septembra).

Poleg naštetih cerkva so v župniji še štiri kapele: - kapela Marije Pomagaj v Osrečju, - kapela Brezmadežne v Dobruški vasi, - kapela Matere Božje v Hrvaškem Brodu in - kapela Marije Matere Mladih v skupnosti Cenacolo. Kapela je tudi v župnijskem domu dr. Ignacija Knobleharja.